Fakültemiz Öğrencilerine “Hastane Enfeksiyonları ve Korunma” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi.

13 Ekim 2022, Perşembe 29

Fakültemiz öğrencilerine klinik uygulamalara çıkmadan önce Artvin Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Melek YILMAZ, Kalite Koordinatörlüğünden Semra TAHMAZ ve İş Yeri Hekimi Opr. Dr. İsmil ERDEM tarafından Hastane Enfeksiyonlarından Korunma ve İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verildi. Düzenleme kurulunda Dr. Öğr. Üyesi Zeynep TEMİZ ve Semra TAHMAZ’ın yer aldığı eğitim, 05.10.2022 tarihinde 13:00-16:00 saatleri arasında Üniversitemiz Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleştirildi.

Eğitim kapsamında Sayın Yılmaz, hastane enfeksiyonlarından korunma, Sayın TAHMAZ iş kazası ve meslek hastalıkları, işyeri temizliği ve düzenini, kesici delici alet yaralanmalarında ve iş kazalarında yapılması gerekenleri, Sayın Erdem ise iş sağlığı ve güvenliği genel kurallarını ve güvenlik kültürünü aktardı. Öğrencilerin klinik uygulamalarda karşılaşabileceği olası iş kazalarına örnekler verdikten sonra bu durumların gelişmesi halinde mutlaka İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarına bildirilmesi gerektiği bildirildi.

Eğitimin ardından akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin soruları yanıtlandı. Eğitime Acil Yardım ve Afet Yönetimi 3. Sınıf öğrencileri, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri ve Hemşirelik Bölümü 2., 3. ve 4. Sınıf öğrencileri tam sayı ile katılım sağladı.